Cadmus fordítás Cadmus
  • Húszik válaszcsapásai a Vörös-tengeren

  • Szíriai konfliktus

  • Palesztin – izraeli konfliktus

  • Legolvasottabb híreink

    • No results available
  • Keresztényüldözés a Közel-Keleten

  • Afganisztáni háború

  • Tajvani konfliktus

  • Örmény-azeri konfliktus

  • Időjárás

Pénzbüntetéssel sújtják Egyiptomban az elnökválasztáson nem szavazókat

2018. 03. 28.

Ötszáz egyiptomi fontig (7150 forintig) terjedő pénzbüntetéssel sújtja az egyiptomi választási hatóság azt, aki nem szavaz az elnökválasztáson – jelentette a MENA hivatalos egyiptomi hírügynökség szerdán, az első forduló utolsó napján.

Az elnökválasztás megszervezéséről szóló 2014. évi 22-es számú törvény 43. cikke kimondja, hogy 500 egyiptomi fontig (7150 forintig) terjedő pénzbüntetéssel sújtandó az a személy, aki nem megy el szavazni, és erre mentsége sincs, de neve szerepel a választói névjegyzékben – jelentette a MENA a választási hatóság közleményére hivatkozva.

Az ellenzék a választások bojkottjára szólított fel, mivel szerinte azok nem tekinthetőek demokratikusnak, számos jelöltet ugyanis bebörtönöztek vagy visszalépésre kényszerítettek.

A csaknem 96 millió lakosú Egyiptom közel 60 millió állampolgára jogosult a szavazásra. A Reuters hírügynökség a választási bizottság egyik forrására hivatkozva jelentette, hogy mintegy 13,5 százalékuk adta le szavazatát az első forduló első, hétfői napján. Az első két nap alatt a részvételi arány jóval 47 százalék alatt volt. A hivatalos eredmények jövő hétfőn várhatóak.

A brit hírügynökségnek a hatóságok megtorlásától tartva név nélkül nyilatkozó több szavazó elmondása szerint pénzt, élelmiszert és különböző szolgáltatásokat ajánlottak fel nekik cserébe azért, hogy szavazzanak. A beszámolókból nem derül ki, hogy kitől érkeztek ezek a „felajánlások”. Az AP amerikai hírügynökség szerint Abdel-Fattáh Al-Sisi hivatalban lévő elnöknek a választás legitimitása miatt fontos a nagy részvételi arány.

Al-Sisinek névleg egyetlen ellenfele van, mégpedig a közvélemény előtt ismeretlen Músza Musztafa Músza, aki még arra sem tett semmilyen erőfeszítést, hogy kampányoljon ellene. Igaz, Al-Sisi sem kampányolt sokat a hagyományos módon, és nyilvánosan egyszer sem ejtette ki ellenfele nevét.

Az „arab tavasz” forradalmainak sorába illeszkedő 2011-es felkelés óta ez a harmadik elnökválasztás, de a mostanin van a legkevesebb jelölt.

A választás második fordulóját április 24. és 26. között tartják meg, ha az elsőn nem születik győztes.

MTI

Megosztom:

,




Back to Top ↑