Cadmus fordítás Cadmus
  • Húszik válaszcsapásai a Vörös-tengeren

  • Szíriai konfliktus

  • Palesztin – izraeli konfliktus

  • Legolvasottabb híreink

    • No results available
  • Keresztényüldözés a Közel-Keleten

  • Afganisztáni háború

  • Tajvani konfliktus

  • Örmény-azeri konfliktus

  • Időjárás

Gazdaság

2017. 01. 06.

Marokkó útja a régiós gazdasági hatalommá válás felé

2017. 01. 06.

Ambíciózus gazdaságfejlesztési stratégiájának köszönhetően Marokkó egyre erősíti jelenlétét az afrikai piacokon. A marokkói vállalatok különösen sikeresek az energetikában és az egészségügyben, így a királyság a külföldi befektetésekben is élen jár Afrikában.

Casablancában jártunk – azokat a nagyvállalatokat mutatjuk be, amelyek kulcsszerepet játszanak az afrikai kontinens fejlesztésében.

A Maroc Export célja, hogy segítse a marokkó vállalatok piacszerzését külföldön, ezen a téren szorosan együttműködik az Afrikai Fejlesztési Bankkal.
Az egyik támogatott cég, a Fabrilec# egy energetikai hálózatokat fejlesztő nagyvállalat, amely a közelmúltban Burkina Fasoban épített 800 kilométernyi középfeszültségű vezetéket, amely 87 falut lát el árammal.

– Afrikában üzletelni igazi kaland – szögezte le a cég vezérigazgatója, Musztafa Musrek. – Úgy érzem, hogy mivel a kulturálisan közel állunk egymáshoz, jobbak az esélyeink, jobban tudunk alkalmazkodni a helyi körülményekhez, mint mások. Az építési projektjeink során magunk készítjük a terveket, szállítjuk a szükséges felszerelést, és gyakran használunk marokkói termékeket – kábeleket, oszlopokat, transzformátorokat – hiszen a marokkói termékek jó minőségűek és az áruk is versenyképes.

Az Energy Transfo az egyik olyan vállalat, amely az említett felszerelés gyártásában több mint fél évszázados tapasztalattal rendelkezik. Valamennyi marokkói energetikai cégnek szállítanak, és 2010 óta agresszíven terjeszkednek más afrikai piacokon is.

– Az energiaszektor óriási növekedésnek indult Marokkóban, ami az egész ipart húzta magával – magyarázta Nuzsa Taardzsi, a vállalat vezérigazgatója. – A marokkói ipari cégek jelentős része gyárt elektromos felszereléseket, ezért a környező országokból sok projektnek van marokkói beszállítója. Az ügyfeleink a jövőbe tekintenek, és arra gondolnak, hogy ha Marokkó tudta fejleszteni az iparát, akkor ők mirt ne fejleszthetnék a sajátjukat.

Marokkó az egészségügyi fejlesztéseket is kiemelten kezeli, különös tekintettel a gyógyszergyártásra. Támogatja a gyógyszeripari termékek exportját, különösen az afrikai piacokra. A CooperPharma az egyik legrégebbi ilyen vállalat az országban, most készül új gyárat nyitni Ruandában. A vezérigazgató a befektetés gazdasági és társadalmi hatásait emeli ki.

– Nem létezhet gazdasági-társadalmi fejlődés az egészségügy fejlesztése nélkül – mondta az Euronewsnak Ajman Sejk Lalun. – A gyógyszeripari cégek is ezt helyezik a tevékenységük középpontjába, mindez jelentkezik a direkt külföldi befektetésekben, a munkahelyteremtésben, a gyógyszerek jobb elérhetőségében, az alacsonyabb árakban, illetve abban, hogy jól képzett munkaerőt állítunk elő, ugyanis a gyógyszeriparban magas nemzetközi minőségi normáknak kell megfelelni.

Euronews

Megosztom:

, , ,




Back to Top ↑