Sport

2016. 09. 01.

Megkezdődött a foci VB ázsiai selejtezőjének 3. szakasza

A mai napon kezdetét vette a 2018-as futball világbajnokság ázsiai selejtezőjének a 3. szakasza. Az idáig eljutott 12 válogatottból 6-an is képviselik a Közel-Kelet térségét.

A harmadik szakasz résztvevője a második szakasz 12 továbbjutója. A csapatokat két darab hatcsapatos csoportba sorsolták, ahol körmérkőzéses oda-visszavágós rendszerben mérkőznek meg egymással. A mérkőzések után mindkét csoportból 2-2 csapat automatikusan kvalifikálja magát a világbajnokságra, a két darab harmadik helyezettre pedig egy további selejtező kör vár még majd.

A közel-keleti térséget Szíria, Irak, Irán, Katar, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emirátusok nemzeti tizenegye képviseli.

Az első, Ausztrália – Irak mérkőzés csütörtökön 12:30-kor kezdődött és 2-0-s ausztrál győzelmet hozott. A szintén már véget ért Japán – Egyesült Arab Emirátusok 2-1-es vendég győzelemmel végződött. A Dél-Korea – Kína mérkőzés még tart (a 65. percben az állás 2-0).

17 órától Üzbegisztán – Szíria, 18:30-tól Irán – Katar, 19:30-tól pedig Szaúd-Arábia – Thaiföld mérkőzéseket rendeznek.