A Kreml üdvözli, hogy leálltak egyes amerikai fegyverszállítmányok Ukrajna felé
2025. 07. 02.
Üdvözölte a Kreml szerdán, hogy az Egyesült Államok leállította egyes fegyverek leszállítását Ukrajnának – tájékoztat az MTI.
“Minél kevesebb fegyver érkezik Ukrajnába, annál közelebb jutunk a különleges katonai művelet végéhez” – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője, sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva.
Az ukrán külügyminisztérium jelezte:
konzultáltak az amerikai követség ügyvivőjével az ügyben, és hangsúlyozták, nagyon fontos, hogy “továbbra is érkezzenek az orosz invázióval szembeni küzdelemhez elengedhetetlen katonai segélyek”.
Marjana Beca ukrán külügyminiszter-helyettes közleményében háláját fejezte ki John Ginkelnek, a kijevi amerikai nagykövetség ügyvivőjének az amerikai támogatásért, de arra figyelmeztetett, hogy a segélyek csökkentése, különösen a légvédelmi rendszereket érintően, azzal a veszéllyel jár, hogy felbátorítja Oroszországot.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egyik tanácsadója azt mondta, Kijev igyekszik “tisztázni” a helyzetet Washingtonnal, és “valamennyi szinten folyik az egyeztetés az amerikai féllel”.