• Örmény-azeri konfliktus

• Időjárás

Iráni lányok gyűjtötték be a legtöbb érmet a junior taekwondo világbajnokságon

2016. 11. 22.

Az iráni női ifjúsági taekwondo csapat hatalmas sikert aratott a kanadai Burnaby városában megrendezett 11. WTF junior taekwondo világbajnokságon, megszervezve a dobogós hely legfelsőbb fokát a neves versenyen.

Vasárnap este, Zahra Pouresmaeil gyűjtötte be az aranyérmet, miután 5-4-re legyőzte tajvani riválisát a női 68 kilogramm feletti súlycsoport utolsó versenyén a nyugati-kanadai Burnaby városban lévő Bill Copeland Sports Centerben.

Pouresmaeil korábban a Görögországot képviselő ellenfelét győzte le 3-1-re az első körben, majd a spanyol és a dél-koreai riválisait 6-1 és 9-6-ra a címmérkőzéshez való menetelése során.

A világversenyen az iráni lányok szerezték meg a bajnoki címet, összesen hat érmemmel: két arannyal, két ezüsttel és két bronzzal, miután 55 pontot sikerült összegyűjteniük. A csapat edzőjét, Fatemeh Safarpour-t nevezték ki az esemény legjobb edzőjének.

fatemeh-safarpour

Fatemeh Safarpour a legjobb edzőnek járó díjjal

A kínai Tajpej végzett a második helyen négy éremmel: egy arannyal, három ezüsttel és 55 ponttal. Oroszország öt érmet szerzett: három ezüstöt és két bronzot, valamint 50 pontot gyűjtött, és így a harmadik helyet foglalhatta el.

Az iráni ifjúsági taekwondo férfi csapat tagjai is szép eredményeket értek el, a negyedik helyen végezve a világbajnokságon, miután egy arany, egy ezüst és egy bronzérmet gyűjtöttek és 47 pontot értek el.

az-irani-ifjusagi-taekwondo-ferfi-csapat

Az iráni ifjúsági taekwondo férfi csapat

A dél-koreaiaké lett a világ legjobban szereplő férfi csapata öt arannyal, két bronzéremmel, és összesen 93 ponttal.

Az oroszok két aranyat, két ezüstöt és két bronzérmet gyűjtöttek be, és összesen 66 pontot értek el, ami a második helyre juttatta őket.

A törökök egy aranya, egy ezüstje és két bronzérme az összesen szerzett 53 ponttal a harmadik helyre volt elég.

A 11. WTF junior taekwondo világbajnokság 2016. november 16-án kezdődött a kanadai Burnaby-ban és vasárnap fejeződött be.

A versenyen mintegy 846 ifi taekwondo harcos vett részt 458 tisztviselő mellett 102 országból, mint Azerbajdzsán, Bulgária, a kínai Taipei, Horvátország, Ciprus, India, Irán, Mexikó, Mongólia, a Fülöp-szigetek, Oroszország, Szerbia, Dél-Korea, Spanyolország, Törökország és az Egyesült Államok.

Orientalista.hu – (Persianews, Press TV)