2018. 02. 01.
Több év után ismét kereszteltek a Ninivei síkságon
2018. 02. 01.
Több mint egytucat kisbabát kereszteltek meg egy Ninive völgyi iraki faluban. Ez az első ilyen alkalom, miután az iraki hadsereg felszabadította az ország északi részét a több éven át tartó Iszlám Állam rémuralom alól.
Tizenhárom babát, nyolc fiút és öt lányt kereszteltek meg az észak-iraki Teleskoff faluban. A keresztelő közel egy hónapja törént január 6.-án Vizkeresztkor a káldeusi Szent György templomban.
“Ez az első alkalom, amikor a keresztség szentsége újra helyet kap a ninivei síkságon az Iszlám Állam megszállása után. Ez a mi válaszunk az erőszakra, amellyel mindez idáig szembe kellett néznünk, és ez a remény és öröm jele ennek a földnek a jövője számára. Visszatértünk!”
– mondta Salar Kajo atya a SIR hírügynökségnek.
“Hihetetlenül jó érzés volt a családok arcát nézni a keresztelés szertartása után. A város újra életre kel. Meg akartak minket semmisíteni, de íme ez a mi válaszunk! “– folytatta.
Orientalista.hu – Vivkamar (The European Post)