A Líbiai Nemzeti Hadsereg Szirt ostromára készül
2019. 05. 13.
A Líbiai Nemzeti Hadsereg csapat összevonásokat hajt végre és a stratégiai fontosságú Szirt városának ostromára készülnek, mely a fővárostól keletre található. Az Al-Arabiya TV szerint a csapatok már a város külterületein csoportosulnak.
A helyi beszámolók szerint a Líbiai Nemzeti Hadsereg azért akarja elfoglalni a part menti várost, hogy onnan támadhassák majd meg Misrata városát, majd onnan Tripolit. Misrata több szélsőséges fegyveres milícia központja, melyek a fővárosban lévő központi kormányt támogatják.
A Líbiai Nemzeti Hadsereg a múlt héten már elfoglalta a Szirt mellett található légvédelmi bázist. Ez komoly előnyt jelent majd számukra a város ostrománál.
Az Al-Arabiya szerint Szirt ostroma a következő néhány órában kezdődik. Az azonban még nem ismert, hogy a líbiai légierő és az Egyesült Arab Emirátusok légi ereje támogatni fogja e a város ostromát.
Orientslids.hu – Al-Isfahani , South Front