Cadmus fordítás Cadmus

Egy afrikai csapat az új kézilabda-hatalom

2019. 08. 21.

005 óta rendez a Nemzetközi Kézilabda Szövetség világbajnokságot az U19-es korosztálynak, de azóta az aktuális magyar férfiválogatott olyan sikernek még csak a közelében sem járt, mint amilyet vasárnap, Szkopjéban elért.

Három nagyon komoly ellenfelet, a horvát, a spanyol és a francia csapatot is legyőzte a magyar U19-es kézilabda-válogatott a vébén, így ötödik helyezettként térhet haza, ami nagyon szép eredmény.

A világbajnokságon új győztest avattak, Egyiptom ugyanis a döntőben végig vezetve győzte a le a negyeddöntőben épp a magyarokat kiejtő németeket. A félidőben 19-13 volt az afrikaiak előnye, a vége pedig 32-28 lett.

Egyiptom lett az U19-es vébék első nem európai győztese, és hogy ez nem egy kifutott eredmény, arra az a bizonyíték, hogy idén korábban a juniorcsapatuk harmadik lett a világbajnokságon.