Cadmus fordítás Cadmus
  • Húszik válaszcsapásai a Vörös-tengeren

  • Szíriai konfliktus

  • Palesztin – izraeli konfliktus

  • Legolvasottabb híreink

    • No results available
  • Keresztényüldözés a Közel-Keleten

  • Afganisztáni háború

  • Tajvani konfliktus

  • Örmény-azeri konfliktus

  • Időjárás

Trump-étterem nyílt Kurdisztánban

2017. 01. 03.

Donald Trumpról nevezte el éttermét az iraki Kurdisztán Dahuk tartományában élő férfi. Mint kiderült, rajta kívül még rengeteg kurd gondolja úgy, hogy a megválasztott amerikai elnök lehet a válasz a kisebbség autonómiatörekvéseire.

Az étterem Trump győzelme után egy héttel nyitotta meg kapuit, de a tulajdonoshoz hasonlóan számos kurd ujjongva fogadta a milliárdos győzelmét, hiszen az elitellenességgel kampányoló ingatlanmogulban saját megmentőjüket látják.

Mi lehet a valódi ok?

Az étterem tulajdonosát azóta is sorra érik a támadások. Egyesek azt állítják, hogy ellopta logóját, mások csak reklámfogásnak tartják az elnevezést.

Olyanok is vannak, akik nem tartják összeegyeztethetőnek a kurd támogatást, hiszen Trump kampánya alatt többször is felvetette a muszlimok kitiltását az Egyesült Államokból.

Az étterem tulajdonosát azonban nem zavarja a muszlimtilalom, szerinte Trump nem rasszista, nem muszlimellenes, a muzulmánok riogatása csupán politikai húzás volt kampánycsoportja részéről.

Sorra születnek a kis Trumpok?

Az étterem elnevezése egyáltalán nem számít “extrém lépésnek”: egy Dahukban élő, épp szabadságát töltő pesmerga harcos, Hassan Jamil újszülött kisfiát ajándékozta meg a Trump névvel.

Magyarázatul csak annyit mondott, hogy azért támogatja Trumpot, mert ő is támogatja a kurdok függetlenségi törekvéseit, nagyon karizmatikus, és nem ködösít. Az Al-Monitor információi szerint rengetegen készülnek hasonló lépésre a tartományban.

Fontos a függetlenség, de a parlament egy éve szünetel

A kurdok többsége egyetért a pesmerga harcossal és az étterem-tulajdonossal. Bár az Egyesült Államok eddig anyagilag, fegyverekkel és kiképzéssel is támogatta a kurdokat, a függetlenségi párbeszéd valahogy mindig a háttérbe szorult.

Sara al-Qaher, az Al-Monitor egyetemista újságírója viszont arra figyelmeztet cikkében, hogy a Trumppal való szövetség, azaz az iraki vezetés “megzabolázása” és a kurdok fegyveres támogatása mit sem ér, ha nem hoznak reformokat az egy éve szünetelő kurd parlamenti képviselők munkájának folytatására, amely a demokrácia alapjait képviseli a régióban.

Hirado.hu

Megosztom:

,




Back to Top ↑