Iszlám Állam: Öngyilkos merényletre képeznek ki gyerekeket
2015. 05. 15.
Elrabolt jazidi fiúkat és lányokat képeznek ki, hogy öngyilkos merényleteket kövessenek el a szíriai és iraki hadsereg ellen.
Az Iszlám Állam nevű terrorszervezet a szíriai Rakka városban az elrabolt jazidi gyerekek számára külön kiképző tábort létesített, hogy a szervezet soraiba szervezze be őket.
A Daily Mail újság szerint, a gyerekek teljes agymosáson mennek át, majd a kézifegyverek és robbanóeszközök használatát sajátítják el, mielőtt a frontra küldik őket.
Az iraki Dahuk városban működő Elrabolt Jazidik Irodája szervezet adatai alapján, még több mint 3500 jazidit tartanak fogva az ISIS terroristái. A fogvatartottak többsége nő és gyerek akiket prostitúcióra és öngyilkos merényletek végrehajtásra kényszerítenek.
Orientalista.hu – Sinoda