Izrael bezárta az Al-Aksza mecsetet és megtiltotta az imára hívást és az imádkozást is
2019. 03. 14.
A megszállt Jeruzsálemben az izraeli hatóságok kedden bezárták az összes Al-Aksza mecsethez vezető kaput a hívők előtt, de megígérték, hogy szerdán újra megnyitják azokat.
A megszálló izraeli csapatok arra kényszerítették a híveket és a mecset alkalmazottait, hogy hagyják el a szent helyet. Ezután pedig lezárták a kapukat, melyet az izraeli megszállókkal történő dulakodás előzött meg.
A mecsetet az után ürítették ki, hogy átkutatták az Al-Aksza mecset vallási vezetőjének irodáját a megszállt Jeruzsálemben. Sheikh Wasif Al Bakri és más muszlim vezetők irodáit is átkutatták.
Az izraeli megszállók tiltása ellenére a palesztin hívők a mecsethez közel lévő területen tovább folytatták az imádkozást. Az eset után több száz palesztin gyűlt össze a mecsethez vezető Al-Asbat kapunál, hogy ülő sztrájkkal tiltakozzanak az izraeli döntés ellen.
Az izraeli hatóságok számára azonban természetes az, hogy időről időre bezárják Jeruzsálem szent helyeit és zaklatják a hívőket.
Orientalista.hu – Al-Isfahani (Al-Quds News)