Cadmus fordítás Cadmus
  • Húszik válaszcsapásai a Vörös-tengeren

  • Szíriai konfliktus

  • Palesztin – izraeli konfliktus

  • Legolvasottabb híreink

    • No results available
  • Keresztényüldözés a Közel-Keleten

  • Afganisztáni háború

  • Tajvani konfliktus

  • Örmény-azeri konfliktus

  • Időjárás

Mianmarban több száz tüntetőt engedtek szabadon

2021. 03. 24.

Több száz, a katonai puccs elleni tüntetéseken őrizetbe vett embert engedtek el szerdán Rangunban helyszíni beszámolók szerint.

A mianmari állami média bejelentése szerint 628 embert engedtek szabadon, helyszíni beszámolók szerint a nagy részük diák.

A tiltakozóknak jogi segítséget nyújtó csapat egyik tagja szerint az elengedettek közt olyanok is vannak, akiket éjszakai razziák során vettek őrizetbe vagy egyszerűen azért fogtak el, mert a demonstrációk idején az utcán voltak. Egy neve elhallgatását kérő jogász azt mondta, hogy jelenleg 55, a tüntetések miatt őrizetbe vett ember van őrizetben, rájuk akár három év börtönbüntetés is várhat.

Az AP hírügynökség tudatta, hogy elengedték egy munkatársukat is, a február végén őrizetbe vett Thein Zawot is. A férfi ügyvédje ugyanakkor hozzátette, hogy Thein Zaw ellen vádat emeltek a közrend megzavarásának gyanújával, és szerdán bírósági kihallgatás vár rá. A tudósítót azért vették őrizetbe, mert fényképeket készített egy tüntetésről.

Beszámolók szerint az ország legnagyobb városában, Rangunban szerdán zárva maradtak az üzletek, eleget téve az aktivisták sztrájkfelhívásának. A “csendes sztrájk” néven meghirdetett, egynapos munkabeszüntetés nyomán kiürültek a város utcái is.

Mianmarban rendszeresek a tüntetések azóta, hogy a hadsereg február 1-jén átvette a hatalmat és őrizetbe vette Vin Mjint államfőt, az ország akkori de facto vezetőjét, a Nobel-békedíjas Aung Szan Szú Kjí államtanácsost, valamint a kormányzó Nemzeti Liga a Demokráciáért (NLD) több magas rangú tisztségviselőjét. Aung Szan Szú Kjí ellen azóta egyebek közt korrupció gyanújával vádat emeltek, és várhatóan szerdán újra kihallgatják.

A Politikai Foglyokat Támogató Egyesület (AAPP) nevű mianmari jogvédő szervezet szerint a tiltakozások kezdete óta már legalább 2000 embert tartóztattak le, köztük mintegy 40 médiamunkást, a hatóság aránytalan fellépése miatt pedig legalább 270 tiltakozó halt meg, köztük egy hétéves gyerek. A junta szóvivője, Zaw Min Tun szerdai sajtótájékoztatóján a tüntetőket okolta az erőszakért, hozzátéve, hogy a biztonsági erők kilenc tagja is életét vesztette.

MTI

Megosztom:

, ,




Back to Top ↑